Czy Twój partner jest Twoim przyjacielem?

czy partner powinien być przyjacielem

Na swojej drodze nieustannie spotykamy wiele ludzi. Z częścią z nich budujemy trwałe relacje, a z wybranymi wiążemy się na całe życie. Jeśli nasza dusza jest na właściwej ścieżce i wybrała sobie za partnera także świadomą osobę, to z wielkim prawdopodobieństwem stworzymy szczęśliwy trwały związek, zwłaszcza jeśli taka osoba jest naszą bratnią duszą. Czy jednak nasz partner jest przede wszystkim naszym przyjacielem? Zapraszam do czytania, by przekonać się, jak to sprawdzić!

 

Przyjaźń w relacji partnerskiej

Jeśli chcemy, aby nasza relacja była wypełniona zawsze bezwarunkową miłością, empatią, zrozumieniem i akceptacją, to warto spojrzeć na swojego partnera jak na przyjaciela. Takie podejście przynosi wiele wspaniałych zmian na całe życie, ponieważ ma cechy bezwarunkowego wspierania i bycia otwartym na drugiego człowieka, z całym pięknem intymności dwóch osób, które się kochają.

Bratnia dusza, z którą się wiążemy, a także my sami możemy w takim związku rozkwitać, stawać się nieustannie lepszymi ludźmi, odkrywać siebie na nowo, a także dawać tego typu oparcie drugiej osobie. Przyjaźń jest jedną z najważniejszych relacji, którą możemy zbudować w swoim życiu, zwłaszcza, że dynamika naszych partnerskich relacji i różne jej aspekty zmieniają się z czasem, etapami w życiu i wieloma innymi czynnikami. Jak zatem wprowadzić energię przyjaźni do swojego związku i pozwolić, by na dobre przetransformowała nasze wspólne życie?

 

Jak odnaleźć w swoim partnerze przyjaciela?

Jak wiemy przyjaciel jest osobą, która zawsze stoi po naszej stronie. Wspiera nas bez względu na sytuację, zawsze ma dla nas czas, niezależnie od tego, co dzieje się w naszym życiu. Łączy nas z nim głęboka więź oparta o zaufanie, empatię i szereg różnorodnych doświadczeń, które cementowały tą więź. To ktoś kto zawsze nas wysłucha, kto ma w sercu nasze dobro i bezinteresownie o nie dba. To także osoba, która czerpie z takiej relacji siłę i dzięki niej staje się lepszym człowiekiem.

Jeśli chcemy, aby to nasz partner – lub partnerka, z którą jesteśmy związani była naszym prawdziwym przyjacielem, to musimy świadomie wprowadzić nowe elementy takiej relacji do życia. Najlepiej rozpocząć od zadania sobie wspólnie (wraz z partnerem) kilku pytań na temat przyjaźni i tego, kim taki przyjaciel dla nas jest, a następnie – przeanalizować je w odniesieniu do siebie i pożądanych cech. Przykładowe pytania, które warto sobie zadać to:

  • Czym dla Ciebie jest przyjaźń?
  • Jakie wartości reprezentuje?
  • Jakie są dla Ciebie główne filary prawdziwej przyjaźni?
  • Jak według Ciebie zachowuje się prawdziwy przyjaciel?
  • Jakie zachowania są niedopuszczalne w przyjaźni?
  • Co umacnia przyjaźń i pozwala jej rozkwitać?
  • Jakim jestem przyjacielem dla innych?

 

Gdy już stworzycie listę z odpowiedziami na ten temat, możecie je omówić między sobą i wymienić się spostrzeżeniami. Następnym krokiem będzie zweryfikowanie, na ile opisane przez was wartości dotyczą Was samych, na ile jesteście zgodni z tym, co widzicie jako fundament przyjaźni.

Gdy już znajdziecie – w 100% szczere odpowiedzi – na to pytanie możecie przejść na ostatniego kroku, który będzie zebraniem Waszych oczekiwań i tym, co chcecie wprowadzić do swojego związku w ramach bezwarunkowej przyjaźni. Jakim przyjaciółmi chcecie dla siebie być? Jakie będą filary Waszej przyjaźni? W ten sposób odkryjecie Waszą wspólną wizję związku oraz wartości, które będą Was prowadziły przez cudowne chwile spędzone razem.  “W końcu przyjaźń to cicha obietnica, która mówi: “byłam, jestem i będę przy Tobie w każdej chwili, w której będziesz mnie potrzebować.”

Jeśli chcesz spotkać swoją bratnią duszę I stworzyć szczęśliwy związek, to mam przygotowany dla Ciebie kurs Theta Healing relacje ze światem. Okryjesz na nim, jak budować spełnioną relację. Zapraszam Ciebie też na sesje indywidualne, gdzie z przyjemnością pomogę Ci w tej podróży!

Podziel się

z Przyjaciółmi

Kontakt

KATARZYNA

SZAFRANEK

Certyfikowny Nauczyciel
i Terapeuta ThetaHealing®

Wybierz swoją walutę