Pozbądź się wewnętrznego krytyka i realizuj swój potencjał w pełni!

wewnętrzny krytyk

Wiele z nas na co dzień boryka się z licznymi wyzwaniami – zawodowymi, rodzinnymi czy osobistymi. Często stawiamy sobie wysokie oczekiwania, których nie jesteśmy później w stanie zrealizować.

Brzmi znajomo? Na naszej drodze przeszkodą są nie tylko zbyt wygórowane cele, ale także nas wewnętrzny krytyczny głos, który podcina nam skrzydła. Ale to nie wszystko: sabotuje on także nasze wszelkie starania, nawet najmniejsze – jesteśmy zawsze niewystarczająco dobrzy, za mało się staramy, a w dodatku wszystko robimy nie tak… znacie to? Przeczytajcie ten tekst i pozbądźcie się wewnętrznego krytyka raz na zawsze!

 

Krytyczny głos – skąd pochodzi i jak go rozpoznać?

Głos naszego wewnętrznego krytyka to głos, który nieustannie nas ocenia, porównuje i sprawia, że czujemy się źle. Wywiera na nas nieustanną presję i pojawia się w bardzo różnych sytuacjach: w naszym życiu zawodowym, w naszych relacjach, kiedy próbujemy nowych rzeczy, a nawet w naszym życiu emocjonalnym. Mówi nam, że to co robimy jest złe, za słabe, nie takie jak powinno. Rzuca cień na nasze decyzje, które podejmujemy, a także bezlitośnie pozbawia nas komfortu psychicznego, często zwiększając nasze cierpienie. To przeciwnik w naszej głowie, któremu prawo do tego, by nas traktował źle… Skąd pochodzi?

Najczęściej głos ten reprezentuje głos innych osób, które w naszym życiu były wobec nas bardzo krytyczne i niesprawiedliwe – bez względu na to, czy ich zachowania były wobec nas intencjonalnie złe, czy nie. Może on mieć swoje korzenie już w dzieciństwie i ewoluować poprzez wszelkie doświadczenia, które były naszym udziałem. Często jest głos osób, które były nam bliskie, a które przekraczały nasze granice i zamiast oferować nam wsparcie, miłość, zrozumienie postanowiły nas oceniać, poniżać, czy niszczyć nasze poczucie własnej wartości. W wyniku tego nasza psychika zaczęła akceptować tego typu dyskurs i spojrzenie na naszą osobę, uwewnętrzniając opinie tych osób jako własne, by następnie w nowych sytuacjach w naszym życiu je powtarzać jak mantrę, która tylko i wyłącznie powoduje spustoszenie w naszym dobrostanie.

Jednak nie musi tak być – zamiast ostrego, okrutnego spojrzenia pozbawionego empatii jesteśmy w stanie zaoferować sobie wsparcie w każdej sytuacji w naszym życiu, ciepło, zrozumienie i łagodność, która pozwoli nam konstruktywnie patrzeć na siebie, swoje życie, decyzje, które podejmujemy i wiele innych aspektów. Możemy być dla siebie najlepszymi przyjaciółmi i przetransformować krytyczny głos we wspierający, empatyczny i doceniający nasze wysiłki, które podejmujemy. Dzięki temu będziemy w stanie rozkwitać, rozwijać się i czerpać z życia w pełni, świadomie realizując swój potencjał!

 

Jak przetransformować krytyczny głos?

Metoda Theta Healing oferuje sprawdzoną drogę pracy z naszym umysłem, ciałem i duszą. Dzięki medytacji jesteśmy w stanie osiągnąć stan theta, głębokiej relaksacji, w której mam bezpośredni wpływ na naszą podświadomość, gdzie przechowywane są przekonania na nasz temat, nasze wspomnienia, doświadczenia, nawet te, których możemy nie być na co dzień świadomi. Dzięki temu, pracując indywidualnie lub z terapeutą, możemy zidentyfikować przekonania, głosy i doświadczenia, które tworzą postać naszego wewnętrznego krytyka, a następnie te negatywne wzorce uwolnić i zastąpić je wzorcami korzystnymi dla nas. Jak to wygląda w praktyce?

Każda sesja z terapeutą ma swoje etapy – rozpoczyna się od spotkania z terapeutą (na żywo lub online, ponieważ uzdrawianie może nastąpić na odległość), a następnie zarówno klient jak i osoba prowadząca spotkanie dzięki krótkiej medytacji łączą się z tzw. Planem bezwarunkowej miłości, planem Stwórcy, gdzie odbywa się uwalnianie, uzdrawianie, wybaczanie oraz wgrywanie nowych przekonań. Każda sesja jest prowadzona nie przez terapeutę, terapeuta jest tylko obserwatorem uzdrawiania Bezwarunkową Miłością, dzięki czemu przepracowane są wszelkie problemy, które stanowią przeszkodę na ścieżce samorealizacji danej osoby. Następnie terapeuta zastępuje usunięte negatywne przekonania nowymi, pochodzącymi ze Źródła – są one oparte o bezwarunkową miłość, niosą wsparcie oraz pokazują jak w kochający sposób myśleć o sobie, żyć i rozwijać się. To jeden z najpiękniejszych momentów, kiedy następuje pełna transformacja ścieżki danej osoby, jej rozkwit oraz uwolnienie od zbędnego bagażu doświadczeń.

 

Żyj wolny, szczęśliwy i spełniony – uwolnij się od wewnętrznego krytyka

Uwalniając się od krytyka wewnętrznego każdy z nas może wkroczyć na ścieżkę swojej duszy, na której realizujemy swoje pasje, marzenia i cele w piękny sposób, mnożąc to co dobre i wartościowe dla naszego świata oraz dla nas ludzi. Kiedy już zostaniemy swoimi najlepszymi przyjaciółmi, z łatwością przyjdzie nam także wspieranie innych osób, obdarzanie ich pozytywnymi emocjami, budowanie ich wiary w siebie oraz zaufania do konstruktywnego myślenia, dzięki któremu możemy się rozwijać. Warto to zrobić dla siebie!

Jeśli chcesz zmienić swoje życie oraz pozbyć się postaci wewnętrznego krytyka, zapraszam Ciebie na sesje indywidualne! Możesz także wziąć udział w warsztatach, na których poznasz metodę Theta Healing, która pomoże Ci odnaleźć ścieżkę miłości i spełnienia w życiu!

Podziel się

z Przyjaciółmi

Kontakt

KATARZYNA

SZAFRANEK

Certyfikowny Nauczyciel
i Terapeuta ThetaHealing®

Wybierz swoją walutę