Przekonania – w jaki sposób kształtują rzeczywistość?

przekonania a rzeczywistość

Czy masz wpływ na kreowanie swojego życia? Co decyduje o tym, kim jesteś i jak wygląda otaczająca Cię rzeczywistość? W artykule przeczytasz o tym, w jaki sposób poprzez zmianę negatywnych przekonań możesz wpłynąć na transformację życia. Dowiesz się także, czym jest świadomość, podświadomość i nadświadomość oraz co zrobić, aby manifestacje zostały spełnione. 

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze życie są: dominujące myśli oraz podświadome przekonania. Należy pamiętać o tym, że podświadome przekonania są silniejsze od tych świadomych, dlatego mają tak istotny wpływ na nasze życie i otaczającą rzeczywistość. Manifestowanie tego, czego pragniemy w świecie fizycznym jest możliwe dzięki ciału oraz jaźni, która tworzy cały ten mechanizm. Nasza jaźń składa się z podświadomości, świadomości i nadświadomości, które tworzą nas samych.

 

Podświadomość – czym tak naprawdę jest?

System energetyczny człowieka jest częścią jaźni, którą nazywamy podświadomością. Jest ona twórcą, a jednocześnie zarządcą systemu energetycznego naszego ciała. Co więcej, podświadomość jest bankiem pamięci naszych świadomych i podświadomych myśli, wspomnień, zdarzeń, emocji czy przekonań. Świadomych przekonań nabieramy w ciągu całego życia na podstawie świadomych doświadczeń. Natomiast, przekonania podświadome są wpajane przede wszystkim od rodziców w okresie dorastania, aż do siódmego roku życia.

 

Przekonania rodziców, a rozwój dziecka

Czy wiedziałeś, że system energetyczny rodziców oddziałuje na przekonania ich dzieci? Dotyczy to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych przekonań, które nimi kierują. Przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie powoduje, że każdy kolejny potomek dziedziczy uwarunkowania, które wpływają na ich myślenie oraz postrzeganie rzeczywistości.

Warto podkreślić, że podświadome przekonania powstają także z naszych uczuć, które wytworzyły się w nas, po różnych sytuacjach życiowych. Najczęściej nie wiemy, co one dokładnie znaczą. Jednak w procesie przenoszenia ich w głębsze poziomy naszego umysłu, doświadczenia te zostają odkodowane i zamienione na konkretne informacje np. “Jestem dobra” lub “jestem mało znacząca”. Nasza podświadomość jest jak stacja nadawczo-odbiorcza dla wszystkich naszych myśli, upodobań, potrzeb oraz świadomych i podświadomych przekonań.  Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jakie są Twoje przekonania o otaczającej Cię rzeczywistości? 

 

Wpływ podświadomości na manifestowanie pragnień

Ludzka podświadomość jest cały czas aktywna. Emituje ona na poziomie podświadomym wszystkie informacje o nas samych, odbierane w promieniu około 100km. Każdy człowiek emituje swoje przekonania oraz innych ludzi, które następnie są realizowane. Jak to działa? Spotykanie na swojej drodze konkretnych ludzi lub przeżywanie pewnych doświadczeń, jest zależne od naszych i innych ludzi podświadomych przekonań. Bowiem manifestuje się to, w co wierzysz podświadomie. Jeśli zdarza się coś w Twoim życiu, to tylko dlatego, że podświadome przekonania przyciągają je do Ciebie, a następnie tworzą adekwatną do nich rzeczywistość. Oznacza to, że każdy z nas działa w zgodzie z receptą na życie otrzymaną od drugiej osoby i swojej własnej podświadomości. 

 

Negatywne przekonania, a manifestacja

Wiele osób czuje się niespełnionych w sferze zawodowej, prywatnej czy uczuciowej. Co na to wpływa? Najczęściej jest to efekt negatywnych i podświadomych przekonań, których często nie jesteśmy świadomi. Większość ludzi nie dostrzega swoich wewnętrznych myśli oraz tego, jak ogromne znaczenie mają w kształtowaniu teraźniejszej i przyszłej rzeczywistości. Wynika to z tego, że nasza podświadomość jako jaźń ma psychikę czteroletniego dziecka, które nie wie, jakie myśli czy przekonania są dla nas korzystne lub szkodliwe. Dlatego podświadomość zrealizuje wszystkie polecenia, bez względu na to, jaki będzie ich skutek. Trzeba zwrócić uwagę na kreowane przez nas przekonania, bo podświadomość przekształci wszystkie nasze myśli w rzeczywistość. 

 

Świadome myśli

Świadomość z kolei to Twoje logiczne myślenie – wszystkie procesy syntezy i analizy danych, jakie dochodzą do Twojej świadomości. Jest to także nośnik wolnej woli. Świadomość to jedyna rzecz w naszym świecie, której człowiekowi nikt nie może odebrać. Można jednak wpływać na nią, poprzez modelowanie systemu przekonań. Dzięki świadomym myślom, możemy zmieniać nasze przekonania – zarówno te świadome, jak i podświadome.

Świadome myśli spotykamy najczęściej w reklamach, które wykorzystują z powodzeniem zasadę, że każde zdanie powtórzone kilkadziesiąt razy wchodzi do naszego systemu przekonań bez analizowania jego słuszności i prawdziwości! Tę zasadę możemy również wykorzystać do odblokowania naszego systemu energetycznego i zmiany przekonań. Odebranie samego przekazu zajmuje tylko 0,4 sekundy… Warto o tym pamiętać, aby nie stawać się przedmiotem manipulacji społeczeństwa. 

 

Nadświadomość – o czym decyduje w codzienności?

Nadświadomość jest to jaźń, której zadaniem jest realizowanie naszych myśli i przekonań na poziomie siatki zdarzeń. Wszyscy ludzie na świecie tworzą siatki nadświadomych zdarzeń po to, aby przekonania świadome i podświadome zostały zrealizowane. Dlatego życie ludzi, społeczeństw czy narodów jest zależne od ich własnych systemów przekonań. Warto o tym pamiętać, bo od dominującego poziomu rozwoju danej społeczności, zależy jej przyszłość.

 

Transformacja życia poprzez manifestację

To, co dzisiaj myślisz na temat siebie samego, zdrowia, pieniędzy, swojej wartości i pomyślności w życiu, prawa do szacunku, miłości do siebie samego… w najbliższym czasie zamanifestuje się w  Twoim życiu. Siatka zdarzeń krystalizuje się od 10 do 14 dni od chwili wypowiedzenia jej. Aby manifestacje mogły się spełnić i wykreować wspaniałe dla nas życie, należy pamiętać o kilku, podstawowych zasadach.

  • Czas teraźniejszy

Swoje manifestacje zawsze wyrażaj w czasie teraźniejszym. Wyobraź sobie, że już to masz. Jesteś właścicielem tego, o co prosiłeś.

np. Jestem szczęśliwa./ Mam pracę, która przynosi mi obfitość finansową.

  • Brak negacji

Nasza podświadomość nie przyjmuje negacji, dlatego postaraj się ją pomijać w swoich myślach i unikać partykuły ,,nie”. Jeśli utworzysz zaprzeczenie ,,nie boli mnie głowa”, to zostanie ono wpojone jako twierdzenie ,,boli mnie głowa”. W tym przypadku odpowiednią manifestacją będą słowa ,,jestem wolna od bólu głowy”.

  • Sprecyzowane pragnienia

Transformacja życia może zostać szybko zrealizowana, jeśli doprecyzujesz swoją manifestację. Marząc o nowym samochodzie, warto podać konkretny kolor, markę czy rocznik pojazdu. W innym przypadku, Wszechświat ześlę Ci jakikolwiek samochód, którego zapewne nie chciałeś. 

np. Mam czerwony samochód, marki Jaguar.

  • Pozytywne emocje

Gdy już wiesz, czego pragniesz w swoim życiu, usiądź wygodnie, zamknij oczy i zacznij wizualizować nową, lepszą rzeczywistość. Dodatkowym atutem będzie dołączenie pozytywnych emocji, które odczuwasz w trakcie posiadania tego, o co prosiłeś.

 

Zmień negatywny system przekonań i otrzymaj to, czego pragniesz!

 

Już wiesz, jak powinieneś tworzyć swoje manifestacje, aby zaczęły się realizować w Twoim życiu. Jednak, aby pragnienia zostały spełnione, należy także pracować nad usunięciem lub zmianą negatywnych przekonań na pozytywne. Wszystkie negatywne przekonania odkształcają nasz system energetyczny, utrudniają dopływ energii do organizmu i w konsekwencji blokują ich spełnienie. Te przekonania są realizowane na zasadzie siatki zdarzeń przez naszą nadświadomość i na poziomie stosunków międzyludzkich przez naszą podświadomość. To, co dziś mamy w myślach i przekonaniach, w najbliższym czasie mamy już w życiu… 

Bez względu na to, w jakiej sytuacji życiowej znajdujesz się teraz, zacznij myśleć pozytywnie, a Twoje życie przejdzie transformację. Kreuj tylko pozytywne myśli, a będziesz tworzył wspaniałą teraźniejszość i przyszłość. 

 

Nowe przekonania, a kreowanie pozytywnej zmiany w życiu

Pamiętaj, że dopóki nie nasycimy podświadomości nowymi i pozytywnymi przekonaniami, to w Twoim życiu mogą dominować tylko stare wzorce. Musi minąć trochę czasu zanim nastąpi całkowita transformacja, dlatego bądź wobec siebie cierpliwy. W początkowej fazie pracy nad sobą, Twoimi przeważającymi przekonaniami będą jeszcze te stare wzorce. Zatem, nie obciążaj się negatywnymi ocenami i zwątpieniem. Nie sabotuj swoich własnych wysiłków w procesie zmiany, która wymaga czasu. Doceń siebie i dostrzeż piękno świata, a z łatwością będziesz budował nowe nawyki i transformował swoje życie. 

Życzę Ci łatwej i szybkiej zmiany negatywnych przekonań oraz pozytywnego myślenia w kreowaniu obfitej rzeczywistości. Wszyscy zasługujemy na to, co najlepsze!

Jeśli pragniesz transformacji swojego życia poprzez tworzenie świadomych i pozytywnych myśli, a jednocześnie usuwając negatywne przekonania, to zapraszam Cię na jeden z kursów Theta Healing.

 

Zachęcam Cię także do przeprowadzenia wewnętrznej refleksji:

  1. Jak zwracali się do Ciebie rodzice, gdy byłeś małym dzieckiem? Czy to wpłynęło na Twoje postrzeganie rzeczywistości?
  2. W jaki sposób wyrażasz/opisujesz otaczający Cię świat? Które myśli dominują – pozytywne, czy negatywne?
  3. Co myślisz o sobie samym? Wymień 3 przekonania na temat samego siebie.
  4. O czym marzysz, czego pragniesz w swoim życiu? Skonstruuj kilka manifestacji, zgodnie z podanymi zasadami, a następnie delektuj się nimi codziennie. 

 

Powodzenia w transformacji spełnionego życia!

Podziel się

z Przyjaciółmi

Kontakt

KATARZYNA

SZAFRANEK

Certyfikowny Nauczyciel
i Terapeuta ThetaHealing®

Wybierz swoją walutę