Uzdrawiająca moc drzew

uzdrawiająca moc drzew

Każdego dnia, drzewa wspierają nas wytwarzanym tlenem. Jednak największym darem, jakim nas obdarowały jest możliwość przytulenia się do nich i uzyskania pozytywnej energii, ukojenia myśli, czy pozbycia się nadmiernego stresu. Uzdrawiają nas emitowaną wibracją w postaci pieśni liści na wietrze lub rzucanego cienia w upalne dni. Czy korzystasz z tego daru natury?

Pomiędzy drzewami, a ludźmi wytworzyła się wzajemna symbioza. Rośliny rozmnażają się przy pomocy ludzi, a w zamian odwdzięczają się pożywieniem niezbędnym do przetrwania w cywilizowanym społeczeństwie. Nie tylko my czerpiemy energię z drzew, ale one również potrzebują naszego wsparcia. Wynika to z tego, że są to istoty utrzymujące ogromne pole miłości.

Boskie istoty – drzewa

Drzewa i rośliny to jedno z najbardziej rozwiniętych stworzeń Boga. Pobierają one wodę i minerały z gleby oraz światło z promieni słonecznych, a następnie transformują światło słońca w czystą energię. Czerpią najważniejsze składniki odżywcze od Matki Ziemi poprzez swoje korzenie. Wykorzystując jedynie światło słoneczne oraz używając gleby, potrafią przetrwać i produkować pożywienie dla innych istot żywych.

Światło i siła witalna, która znajduje się wewnątrz drzew jest niezwykle istotna dla ludzkiego ciała. Poprzez eksploatację wytwarzanego światła, jesteśmy połączonymi ze wszystkimi boskimi istotami. Co więcej, energia światła pozwala wszystkim stworzeniom przetrwać. Jest to esencja samego życia.

Matka i Ojciec Drzew

Czy wiedziałeś, że wśród grupy drzew zawsze występuje drzewo-matka oraz drzewo-ojciec? Tak, właśnie jest. Każdy z nich pełni inną funkcję. Matkę łatwo dostrzec, bowiem jest największym drzewem w całej rodzinie. Jej głównym zadaniem jest odbieranie myśli od pozostałych roślin, a następnie wysyłanie pokrzepiających informacji.  Pomaga także w wytwarzaniu odpowiednich substancji chemicznych. Matka Drzew zawsze służy radą i dodaje otuchy.

Natomiast, Ojciec Drzew ma silną i ochronną energię. Podobnie jak matka, zbiera różnego rodzaju informacje, ale dotyczą one przede wszystkim stanu gleby i warunków pogodowych. Uczy inne rośliny, jak radzić sobie z pojawiającymi się zagrożeniami.

W przypadku śmierci ojca lub matki, do pełnienia zastępstwa zostaje powołane inne, młodsze drzewo. Nowemu przywódcy zostaje przekazana starożytna wiedza. Natomiast, gdy drzewo zostanie zranione, automatycznie staje się ono babcią lub dziadkiem.

przytulanie się do drzew


 

Komunikacja między drzewami

Drzewa potrafią komunikować się ze sobą nawzajem. Gdy roślina jest atakowana, wysłała ona ostrzeżenie do innych drzew znajdujących się w okolicy. Jeśli agresorem są grzyby, to inne drzewa mają czas na wyprodukowanie substancji chemicznych, które ochronią je przed infekcjami. W przypadku gdy roślina jest zdrowa, z łatwością obroni się przed wirusami, owadami i bakteriami.

Wszystkie drzewa posiadają energię duszy i procesy myślowe. Posiadają one zdolność odbierania sygnałów świetlnych, jak i dźwiękowych. Rośliny czują, kiedy przechodzimy obok i zwracamy się do nich. Potrafią także odebrać esencję naszych myśli i słów. Są świadome, gdy spacerujemy blisko drzewa i potrafią odróżnić człowieka przyjaciela od człowieka wroga.

Uzdrawiająca moc drzew – jakie wybrać dla siebie?

Siłę drzew znają wszystkie kultury świata. W każdym kraju podziwiano i czczono rośliny oraz czerpano z ich magicznej, leczniczej mocy. Już w starożytności podkreślano, że drzewa są symbolem mądrości, siły, długowieczności, a ich energia potrafi uzdrowić.

Największą energię posiadają drzewa w okresie wiosennym, bowiem wtedy zbierają się w nich soki i olejki eteryczne. Przebywanie wśród drzew niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala zrelaksować się i zregenerować, obniża poziom kortyzolu, reguluje ciśnienie krwi, czy pobudza mechanizmy samoleczenia.

Energia drzew liściastych łagodzi stres, wycisza. dodaje sił witalnych i wycisza. Drzewa iglaste oczyszczają oskrzela i płuca, łagodzą alergię oraz pobudzają mózg. Natomiast, drzewa owocowe koją nerwy i poprawiają jakość snu.

Gatunki drzew i ich specjalizacje

Dlaczego warto przytulać się do drzew? Bliskie połączenie z drzewem powoduje, że negatywna energia skumulowana w człowieku oraz wszystkie jego problemy są ściągane w dół. Dzieje się to dzięki energii, która nas uzdrawia i obdarza nowymi pomysłami.

Każde drzewo posiada magiczną moc uzdrawiania ludzkich dolegliwości. Zanim wybierzesz się do lasu czy parku, warto wiedzieć, które rośliny pomogą Ci w danej sytuacji. 

 • Grab – przeciwdziała zmęczeniu, pomaga regulować krążenie, zwalcza nałogi.

 • Modrzew – przytulanie się do niego pobudza do życia, regeneruje i dodaje sił witalnych.

 • Brzoza – leczy choroby kobiece, stymuluje pracę dróg moczowych, łagodzi depresję, rozluźnia mięśnie. Wśród drzew jest uznawana za ‘’psychologa”, który pomaga w rozwiązywaniu problemów. Częsty kontakt z brzozą pozwala na rozwinięcie intuicji i kreatywności.

 • Dąb – poprawia pamięć i kondycję, przyspiesza rekonwalescencję, dodaje energii. Gdy czujesz się zmęczony, usiądź i oprzyj się o pień dębu. Po kilku dniach, odczujesz znaczną poprawę i przypływ pozytywnej energii.

 • Jałowiec – ma niezwykłą moc niszczenia grzybów, bakterii i drobnoustrojów. Dawniej gałęzie jałowca wykorzystywano do okadzania pomieszczeń.

 • Czarny bez – dotykanie kory bzu wpływa na przyspieszenie gojenia się ran, blizn i wrzodów. Wzmacnia także poprawę samopoczucia i odporności.

 • Jarzębina – pomaga w walce z nałogami oraz w przyspieszeniu realizacji naszych planów. Napary z owoców regenerują śledzionę i wątrobę.

 • Czereśnia – wspomaga regenerację dolegliwości układu moczowo-płciowego.

 • Wierzba – potrafi odczytać nasz nastrój i go spotęgować. Dlatego trzeba uważać, jakie emocje w nas krążą!

 • Kasztanowiec – oddala niepokoje, pomaga w bezsenności, przywraca wiarę we własne możliwości, twórczo wpływa na intelekt.

 • LIPA sprawia, że nasz umysł lepiej funkcjonuje: jesteśmy bardziej twórczy, rozsądni, przepełnieni wewnętrzną harmonią, odprężeni, spokojni. Lipa to dla rodziny ochrona, dla artysty – źródło niekończącego się natchnienia.

 • Sosna – uspokaja skołatane nerwy, dodaje energii życiowej i pomaga w leczeniu górnych dróg oddechowych.

 

Jak porozumiewać się z drzewami?

Język, jakim posługują się rośliny jest łatwy do nauczenia się. Możemy przetłumaczyć go na obrazy lub tony, a później przekształcić w słowa. Zatem, w jaki sposób rozpocząć rozmowę z drzewami?

W delikatny i uprzejmy sposób zwróć się do wybranego drzewa i zapytaj, czy pozwala na relację z Tobą. Odpowiedź usłyszysz w swoim sercu. Jeśli będzie ona odmową – odejdź od rośliny, bowiem nie jest gotowa na to spotkanie lub w tej przestrzeni jest coś niebezpiecznego dla człowieka. Pamiętaj, że drzewo musi być zdrowe. Nie może być uschnięte, czy okaleczone.

Jeśli intuicyjnie odnajdziesz najkorzystniejsze dla siebie drzewo i wyrazi ono zgodę na rozmowę, to usiądź i oprzyj się plecami do drzewa lub stojąc – przytul je całym swoim ciałem. Zamknij oczy, wycisz umysł i pozwól sobie na chwilę wytchnienia. Zanim drzewo pozwoli Ci na rozmowę, będzie próbowało zrozumieć Twoje intencje.

Uprzejmym tonem poproś drzewo, aby nawiązało z Tobą komunikację. Wyobraź sobie, że jesteś lekkim piórkiem unoszącym się na wietrze. Powoli zbliżasz się do rośliny i delikatnie wchodzisz w jej przestrzeń. Możesz zapytać o jej/jego imię. Poproś o to, czego pragniesz. Postaraj się poczuć energię płynącą w roślinie, która pozwoli Ci poczuć się komfortowo i uleczy Twoje bolączki. Po seansie podziękuj roślinie za otrzymane dary.

Życie w harmonii z naturą to gwarancja szczęśliwego życia!

Świat został stworzony na zasadzie harmonii – drzewa potrzebują ludzi, a my potrzebujemy drzew. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby ze sobą współgrało. Spędzanie czasu w naturalnym środowisku, sadzenie drzew i przytulanie się do nich, to jedna z największych darów, jakie otrzymaliśmy od Stwórcy.

Poświęcaj, jak najwięcej wolnego czasu na obcowanie z naturą i roślinami. Poczuj ich magiczną energię, która napełni Cię siłami witalnymi i wszystkim tym, czego pragniesz. Życie w harmonii z naturą to gwarancja zdrowego i szczęśliwego życia. Dbaj o otaczającą Cię przyrodę, by wokół zawsze było pięknie i zielono.

Jeśli pragniesz poznać uzdrawiające możliwości przyrody i nauczyć się łączyć z ich energią, to zapraszam Cię na kurs Theta Healing dla Zaawansowanych.


Zachęcam Cię

także do przeprowadzenia wewnętrznej refleksji:

1. Jak często spędzasz swój wolny czas na łonie natury?

2. Czy kiedykolwiek przytulałeś się do drzewa?

3. Czy doskwierają ci jakieś dolegliwości fizyczne lub psychiczne? Które drzewo pomoże Ci w ich uleczeniu?

4. Udaj się na spacer do lasu lub parku, a następnie wybierz najlepsze dla Siebie drzewo i nawiąż z nim kontakt. Delektuj się energią otrzymaną od rośliny.

Powodzenia w transformacji spełnionego życia!

Podziel się

z Przyjaciółmi

Kontakt

KATARZYNA

SZAFRANEK

Certyfikowny Nauczyciel
i Terapeuta ThetaHealing®

Wybierz swoją walutę