Miłość bezwarunkowa – poznaj jej uzdrawiającą moc

milość bezwarunkowa i jej moc

Miłość – braterska, siostrzana, rodzicielska, partnerska, boska. Romantyczna, platoniczna, miłość do siebie, do innych, miłość warunkowa i bezwarunkowa. Typów miłości i możliwości jej doświadczania jest wiele. Jednak jedna z nich – miłość bezwarunkowa – jest kluczem do szczęśliwego spełnionego życia, do duchowego rozwoju, a także uzdrawiania. Czym ona jest? W jaki sposób możemy doświadczyć jej mocy w swoim życiu?

 

Miłość i jej historia

Miłość często jest definiowana jako silne uczucie – do innej osoby, czy rzeczy. Może być ona też postawą czy zachowaniem, które sami reprezentujemy. Miłości poświęcono bardzo dużo uwagi w wielu dziedzinach naszego życia – psychologii, socjologii, naukach ścisłych, religioznawstwie, poezji i filmach. W każdej z tych dziedzin rozpatrywane są inne aspekty miłości, jej cech i wartości, które są z nią związane.

Pochodzenie słowa miłość jest także ciekawe i pokazuje jej korzenie. Słowo miłość w tekstach z okresu XIV i XV wieku używane było do określenia litości i miłosierdzia. Miłość określała znane nam teraz pod innym znaczeniem łaskawość, łaskę czy przychylność. W naszej codzienności możemy mieć do czynienia z różnymi rodzajami miłości, jednak ten, na którym chcemy się skupić to miłość bezwarunkowa.

 

Miłość bezwarunkowa – definicja

Miłość bezwarunkowa może zostać zdefiniowana jako brak oczekiwań i skupienie się na samej czynności kochania – który jest jednym najpotężniejszych aktów, które możemy przedsięwziąć. Taką miłością możemy obdarować zarówno siebie jak i inną osobą. U jej podstaw leżą szacunek, empatia, zrozumienie, akceptacja, troska, zdrowe poczucie wartości. To także uczucie, którym obdarzamy innych i siebie bez względu na to, co mówimy, robimy, jak się zachowujemy oraz co myślimy. To pozbawiona jakichkolwiek warunków i zależności droga oraz sposób traktowania siebie i innej osoby. Taka miłość tworzy głęboką intymność w relacjach, które posiadamy i jest potężnym narzędziem uzdrawiania, zarówno ciała, umysłu jak i duszy.

 

Miłość bezwarunkowa a uzdrawianie

W Theta Healing wierzymy, że każda istota na tej planecie ma w sobie boską iskrę, która jest czyni nas częścią boskiej esencji. I chociaż każdy z nas inaczej rozumie koncepcję Boga, Twórcy i na różnym poziomie się z nią identyfikuje, to istota tej boskości jest dostępna dla wszystkich nas – nie ważne czy wierzymy w Źródło, Miłość, Światło, czy może jesteśmy związani z konkretną religią.

 

Idea tego, że jesteśmy częścią nieskończonej, boskiej energii, która jest w swojej esencji czystą miłością jest podstawą bezwarunkowej relacji z nami, ze światem, a także ścieżki, na której możemy uzdrowić każdy aspekt siebie i swojego życia, zastępując negatywne, trudne doświadczenia tymi wypełnionymi pozytywną energią, szacunkiem, lekkością i miłością. Dzięki zanurzeniu się w esencji boskości możemy odkryć na nowo siebie, swoją relację z duszą, ciałem i umysłem, a także innymi ludźmi. W konsekwencji tego możemy rozwijać się, ewoluować i wchodzić nowe poziomy w odkrywaniu swojego celu tutaj, na naszej planecie.

Pokochanie siebie miłością bezwarunkową jest także jednym z najlepszych prezentów, który możemy sobie podarować. To cel, dzięki któremu wprowadzamy szczęście, miłość, światło do wszystkich, nawet najbardziej traumatycznych doświadczeń naszego życia. Pełne objęcie siebie pozwala odnaleźć niezwykłą spójność  w sobie i świecie, a także w mądry i dojrzały manifestować wszystko, czego potrzebujemy na naszej planecie.

 

Uzdrawianie miłością bezwarunkową w Theta Healing

Taki też jest cel pracy w Theta Healing, metodzie, w której przebywanie w stanie theta pozwala nam nie tylko na transformację naszych przekonań na te pochodzące prosto z miłości bezwarunkowej, ale także na doświadczanie tej miłości we wszystkich obszarach naszego życia. Pracując z terapeutą (lub indywidualnie) jesteśmy w stanie wznieść się do tzw. Planu bezwarunkowej miłości, lub też inaczej – planu Stwórcy, na którym odbywa się praca terapeutyczna i uzdrawianie, zanurzone w świetle, empatii i wybaczeniu.

To właśnie dzięki nim możemy spojrzeć na siebie kochającymi oczami zarówno Kreatora, jak i rodziców, którzy widzą w swoim dziecku tylko i wyłącznie boski cud, dar życia i wspaniały przejaw życia, który powstał w wyniku miłości. W tej energetycznej matrycy dominuje światło, które możemy wprowadzić do swojej duszy i raz na zawsze przetransformować siebie, swoje przekonania i wzorce mentalne na te pochodzące prosto ze Źródła. Taka transformacja prowadzi do coraz głębszej integracji, w której czynnikiem integrującym jest właśnie bezwarunkowa miłość, zarówno do siebie, jak i do innych ludzi. Otoczeni szacunkiem, łagodnością, ciepłem i czułością możemy bez żadnych przeszkód realizować plan swojej duszy na dane wcielenie, ewoluować oraz manifestować boskość, przyczyniając się tym samym do transformacji całej planety i jej matrycy energetycznej.

 

Czy wiesz,  że metody Theta Healing możesz spróbować zarówno podczas sesji indywidualnych Theta Healing, jak i w trakcie warsztatów Theta Healing, a następnie pracować samemu lub z terapeutą nad transformacją! Jest to piękne i poruszające doświadczenie, dzięki któremu życie staje się w pełni świadome, mądre i szczęśliwe.

Zapraszam Ciebie do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami tutaj!

Podziel się

z Przyjaciółmi

Kontakt

KATARZYNA

SZAFRANEK

Certyfikowny Nauczyciel
i Terapeuta ThetaHealing®

Wybierz swoją walutę